PIERWSZA POMOC

Dla wielu z nas udzielanie pierwszej pomocy jest czymś nieznanym. Podczas zajęć z Panem Piotrem Lipskim dni 03.12.br., zapoznaliśmy się i poćwiczyliśmy umiejętności, które mogą być przydatne w codziennych sytuacjach.
MIKOŁAJKI 2013

Mikołajki to nie tylko dzień, w którym otrzymujemy prezenty. To także czas organizowania zabaw związanych z mikołajkową tradycją, także sportowych.

Dnia 05.12.2013 r. odbył się Turniej Mikołajkowy, którego uczestnikami byli nie tylko wychowankowie, ale i również wychowawcy internatu. Naturalnie nie brakowało emocji, zaangażowania i poświęcenia wszystkich zawodników, ale także głośnego dopingu ze strony kibiców, aby wspomagać swoich faworytów.
A wieczorem gościliśmy w internacie Świętego Mikołaja z pomocnikami. Święty Mikołaj odwiedził wszystkich mieszkańców internatu i obdarował ich słodkimi upominkami. Wszyscy świetnie się  bawili…DARY JESIENI

Okoliczne lasy zachęcają do wypraw. Od początku września organizujemy wyjścia na grzybobranie oraz zbiór owoców jesieni. Z grzybów w domach naszych mieszkańców pojawiają się zaprawy, a z kolorowych liści piękne dekoracje.

 

 

SPORTOWO

Wstąpił w nas duch sportowy, od początku  nowego roku szkolnego rozgrywamy mecze piłki nożnej na szkolnej sali gimnastycznej oraz na Orliku. Towarzyszą nam silne emocje, a zaangażowanie jest na tyle duże, że są już pierwsze kontuzje.

 


 

EWAKUACJA PRÓBNA

W dniu 24.09.br. podczas zapoznaliśmy się z drogami ewakuacyjnymi oraz podstawowymi zasadami BHP i P.Poż. obowiązującymi na terenie internatu.

OTRZĘSINY        

23.10.br. nastąpiło oficjalne przyjęcie nowych wychowanków do grona mieszkańców internatu. Na pierwszorocznych czekało szereg zadań , których wykonanie pozwoliło sprawdzić ich wytrzymałość, pomysłowość i zwinność…


ODWIEDZENIE CMENTARZA

Wieczorem, 04.11.br., odwiedziliśmy Cmentarz Komunalny w Czarnkowie, gdzie zapoznaliśmy się z jego krótką historią, zapaliliśmy znicze przy grobach pracowników szkoły oraz odmówiliśmy modlitwę za zmarłych.